28. 5. 2024

Za podpory Moravského leteckého klastru a agentury CzechTrade se v polovině května náš tým obchodních zástupců ze společnosti MESIT machinery zúčastnil veletrhu Aerospace & Defense Meetings ve španělské Seville.

Ve společné exhibici pod hlavičkou agentury CzechTrade měla každá firma vlastní prostor pro vystavení svých modelů a vzorků. Tento typ veletrhu nabízí přímý matchmaking mezi účastníky akce na základě předběžného zájmu. Nabízí se zde možnost využití platformy, která firmám umožňuje předem identifikovat strategické kontakty a požádat je o schůzku (tzv. B2B meeting), a to vždy na základě vlastního výběru. Náš stánek přilákal spoustu návštěvníků, kteří často přicházeli již s konkrétními dotazy nebo požadavky na spolupráci.

Posledního ročníku se zúčastnilo přes 300 vystavovatelů z 30 zemí, významné zastoupení bylo z řad španělských účastníků a Latinské Ameriky, přítomni byli i leadeři sektoru. Součástí akce byla také konference, které se každoročně účastní desítky odborníků. Sevilla je spolu s Toulouse a Hamburkem třetím největším městem v Evropě a jediná ve Španělsku, která má finální montážní linku (FAL) pro velká letadla, jako je Airbus A400M. Z tohoto důvodu a díky svému obratu je andalusská Sevilla považována za jedno z hlavních leteckých center v Evropě. Máme velkou radost, že jsme mohli být součástí této události.